Niedroga zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Niedroga zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co znaczy określenie żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to firma, która trudni się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkich maszych jest wykopywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, należy zdjąć górną nawierzchnię ziemi. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa narzutowa piachu, który jest dodatkowym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod warstwą torfu zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Aby lepiej opisać technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wstukamy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co przyniosą nam rezultaty wyszukiwania. Poprzez to będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, jesteśmy w stanie odnaleźć interesujące informacje o oferowanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten śliczny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych skwerów zieleni powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. Dlatego większość z oferowanych żwirów ozdobnych ma tą samą wielkość. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na terenie złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najwyższej jakości. Również koszt tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od pozostałych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne drogi w Polsce. Podstawą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego rodzaju podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, później o mniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są robione warstwy asfaltu.

Wróć do „Dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość